Oravská Polhora - Rodinný penzión

UBYTOVANIE ORAVA

Orava

        Orava je prekrásna oblasť, ktorá sa  nachádza na severe Slovenka. Orava je podľa mnohích jedna z  najchladnejších častí Slovenska.Teploty na Orave  niekedy dosahuju aj -25 stupňov. Najsevernejšou obcou Oravy je obec Oravská Polhora. Oravská Polhora je aj obec, v ktorej sa nacháza naše ubytovanie na Orave s názvom Ubytovanie Horský Orol. Oravská Polhora sa rozprestiera v  oblasti Oravské Beskydy. Orava je ohraničená štátnou hranicou s Poľskom, z juhovýchodu sa nachádzajú Západné Tatry. Juhozápadnú časť Oravy tvorí výbežok Veľkej Fatry .Orava je oblasť Slovenska kde prevažuje zimné obdobie nad letným.Oravské Beskydy predstavujú jednu z najlesnatejších častí na Orave. Orava je lákadlom pre turistov,ktorý si sem chodia aj za zberom húb a lesných plodov ako čučoriedky a brusnice.  Orava je ideálnym miestom na ubytovanie, rekreáciu či dovolenku na Slovensku, čo odporúča mnoho rodín,dôchodcov, detí, jednotlivcov i mladých párov.Orava prekypuje svojou pestrosťou kultúrnych a prírodných pamiatok ale aj veľkou a kvalitnou ponukou športového vyžitia. Široké uplatnenie tu môžeme nájsť v oblasti turistiky, agroturistiky, horolezectva, jazdectva, zimných či vodných športov. Orava je miestom, ktoré poskytuje nielen nádhery slovenskej prírody, čistý vzduch ale i veľkolepo zachované životné prostredie. Oblasť Oravy je príťažlivá pre mnohých návštevníkov, ktorý milujú históriu ako Oravský hrad,prehliadku starej dediny v Zuberci ale ponúka aj pestrú škálu prírodných kras s možnosťou turistiky vo viacerých prírodných oblastiach  a pohoriach.Za zmienku stojí aj najvačšie pohorie na Orave Babia hora.Babia hora sa rozprestiera v prírodnej oblasti Oravské Beskydy v obci Oravská Polhora.Naše ubytovanie na Orave - Horský Orol - Oravská Polhora sa nachádza v tomto úpatí a z druhej strany ho lemuje pohorie Pilsko.Keď ste už využili ubytovanie na Orave určite nezabudnite navštíviť oravskú  vodnú nádrž Oravská Priehrada, kde mnoho turistov  využije aj služby plavby loďou po Oravskej priehrade a návštevu Slanického ostrova.Významné sú aj Skorušínské vrchy,  ktoré vynikajú  peknými smrekovými lesmi, ktoré pokrývajú veľkú časť pohoria, ale zároveň sa striedajú s malebnými hoľami.Nad obcou Vyšný Kubín možno obdivovať majestátne skalné útvary, ku ktorým patria Tupá a Ostrá skala. Zaraďujeme ich k chráneným prírodným výtvorom, odkiaľ možno sledovať krásny výhľad na celú dolnú Oravu, ale aj za jej hranice.

V prípade že sa rozhodnete vybrať si počas letných či zimných mesiacov dovolenku na Orave určite odporúčame navštíviť tieto atrakcie:

Oravský hrad

Nachádza sa v obci Oravský Podzámok.Ide o stredoveký hrad z druhej tretiny 13. storočia, ktorý sa vypína na strmom vápencovom brale, vo výške 112 m a to priamo nad prekrásnou  riekou Oravou, ktorá sa dá aj splavovať. Označuje sa ako najkrajší div Oravy.Keď budete na dovolenke na Orave určite navštívte.

Oravská priehrada

Je súčasťou vodného diela Orava. Táto priehrada je jedna z najvyhľadávanejších atrakcii Oravy, najmä počas letných dovoleniek kedy sa dá na nej aj využiť plavbu loďou. Oravská priehrada je preslávená aj ostrovom, ktorým je populárna.Ide oSlanický ostrov, nazývaný aj ostrov umenia. Významná je aj pláž Studnička, ktorá hýri pestrou paletu vodných športov všetkých druhov. Turistami je často navštevovaná a vyslúžila si od nich titul najkrajšej pláže Oravskej priehrady.

Splavovanie Oravy na drevených pltiach - v Podbieli je možnosť splavovania časti rieky Orava na drevených pltiach.

Múzeum oravskej dediny – skanzen Zuberec - ide o malebný skanzen rozprestierajúci sa okolo brehov Studeného potoka, a prírodou formovaný do malebného pohoria Západných Tatier.Múzeum je celoročne prístupne a bohaté na históriu a pamiatky života na Orave.

V zime odporúčame pre všetkých športovcov lyžovania tieto lyžiarske strediská  nachádzajúce sa v regióne Orava:

SKI GRÚNIKY- Sihelné nachádza sa cca 4 km od našeho ubytovacieho zariadenia Horský Orol.

SKI POLHORSKÝ HRÁDOK - nachádza  sa cca 2 km od našeho ubytovacieho zariadenia Horský Orol.

ORAVA SNOW – Oravská Lesná nachádza sa najstudenšej časti obce Oravská lesná a ponúka mnoho športových aktivít a akcií, cez klasické lyžovanie, snowbordovanie až po jazdu na psích záprahoch, či sane ťahane koňmi. Stačí si len vybrať s pestrej ponuky.

SKI PARK - Kubínska Hoľa - toto lyžiarske stredisko sa nachádza v blízkosti Dolného Kubína a je najvyhľadávanejším lyžiarskym strediskom. Toto stredisko ponúka prekrásny výhľad s kopcov na dolnú a hornú časť malebnej krajiny Oravy.

Ďalšie lyžiarské centrá: Ski Hruštín, Ski centrum Nižná, Šport centrum Lučivná – Parnica, Meander Skipark Oravice + termálne kúpanie a meanderpark, Lyžiarské strediská Spálená, Milotín, Janovky v Zuberci, Ski centrum Vitanová.....

Tešíme sa na Vašu návštevu,ubytovanie a dovolenku na Orave. Spoznajte krásnu krajinnú oblasť, ktorú ponúka naše Slovensko.


 

Naše ubytovanie Horský orol odporúča navštíviť aj ubytovací portál Ubytovanie na Orave, alebo aj Ubytovanie Oravská Polhora

Kontakt

Horský orol

horskyorol@gmail.comTel.číslo:

+421 948 209 371

Info: Nie sme chata - Sme rodinný penzión, čiže v objekte sa nachádza majiteľ (prevádzkar, zodpovedná osoba). Izby sa nachádzajú na poschodí, bar sa nachádza na prízemí a po záverečnej sa uzamyká.

Ubytovanie je možná iba po telefonickej, e-mailovej rezervácii.

Ďakujeme.

Nástup na POBYT: po 15.00 hod do 21.00 hod - neskôr po dohode.

Odchod z POBYTU: do 10.00 hod

Pri skoršom príchode sa účtuje poplatok 2 eur/osoba za každú začatú hodinu.

Vyhľadávanie

© 2010 Všetky práva vyhradené.

Vytvorte si webové stránky zdarma!Webnode