Oravská Polhora - Rodinný penzión

penzión HORSKÝ OROL**

                                                  

Penzión Horský orol v Oravskej Polhore poskytuje kvalitné ubytovanie na Orave a stravovacie služby rozšírené o atraktívne doplnkové služby v oblasti cestovného ruchu horná Orava pre domácich a zahraničných turistov. 

 

Penzión ponúka ubytovanie v siedmich izbách, ktoré sú rozdelené na        4 izby s manželskou posteľou+ prístelka, 1x štvorlôžková izba , 1x trojlôžková izba a 1x 2 lôžková izba. Celková kapacita penziónu je 17 pevných lôžok + 4 prísteľky).V každej izbe je k dispozícií kúpeľňa s wc, televízor, chladnička a wifi pripojenie na internet. Dvojlôžkové izby majú balkón s výhľadom na panorámu okolitých hôr Piľska a Babiu horu. 

 

Súčasťou penziónu je bar, reštaurácia a koliba s krbom. Reštaurácia v penzióne s kapacitou 30 miest ponúka bohatú ponuku jedál a široký výber z alkoholických a nealkoholických nápojov. Ubytovaní hostia majú možnosť si objednať raňajky, polpenziu a plnú penziu. V letnom období môžete využiť vonkajšiu terasu pri penzióne.

 

V penzióne sa nachádza stolný futbal, stolný tenis (na požiadanie v prípade pekného počasia), biliard, a internet. V areáli penziónu je k dispozícií detské ihrisko, trampolína. Okolité prostredie ponúka bohaté možnosti trávenia voľného času - horská turistika, cykloturistika, grilovanie, termálne kúpaliská, vodná nádrž Oravská priehrada, lyžiarske vleky...

 

Naše ubytovanie odporúča navštíviť aj ubytovací portál Ubytovanie Oravská Polhora.

ORAVA

                                                            BABIA HORA              Oravská Priehrada

Orava je rázovitý kraj severozápadného Slovenska. Jej príroda si podmaní každého návštevníka. Zo severu je ohraničená Oravskými Beskydami, ktorých hrebeň tvorí štátnu hranicu s Poľskou republikou. Na západe a juhu susedí s regiónmi Kysuce, Turiec a Liptov. Na východe zasahuje na Oravu najvyššie pohorie na Slovensku Tatry, svojou časťou – Roháče. Územím Oravy preteká rieka Orava, ktorá obchádza ústredné pohorie Oravskú Maguru a vlieva sa do Váhu. Oravská Magura rozdeľuje Oravu na Hornú tzv. Bielu Oravu a Dolnú Oravu. So svojimi centrami Námestovo a Dolný Kubín.

Chladné a dlhé zimy s bohatými zrážkami vytvárajú veľmi dobré podmienky na zimnú turistiku a športy. A to hlavne na bežecké a zjazdové lyžovanie, korčuľovanie, snowbording, hokej, jazdu na saniach a na psích záprahoch. K dispozícii sú klziská, lyžiarske vleky s večerným osvetlením, bežecké dráhy aj vykurované telocvične.

Najvyššie priemerné teploty sú dosahované v júli, ktorý je spolu s júnom a augustom najvhodnejší na letnú turistiku. Najobľúbenejšie aktivity letnej turistiky sú spojené s Oravskou priehradou a termálnym kúpaliskom v Oraviciach. Sú tu dobré podmienky pre jachting, windsurfing, člnkovanie, plávanie a rekreačné kúpanie. 

 

Nemenej zaujímavé je jesenné a jarné obdobie, v ktorom oravská príroda ponúka turistické trasy najrozličnejšej obtiažnosti pre peších i cykloturistov. Orava je bohatá na lesné plody – huby, čučoriedky, maliny, jahody, brusnice a liečivé rastliny. Tiež ponúka možnosti lovu pstruhov, lipňov, uhrov na pstruhových riečkach a na Oravskej priehrade lov zubáča, kapra, šťuky a kráľovnej vôd hlavátky. Bohaté poľovnícke revíry ponúkajú lov kuny, líšky, srnca, jeleňa a diviaka. Tieto podmienky vštepili oravskému ľudu dobrosrdečnosť, skromnosť, ráznosť a húževnatosť.

 

 

Naše ubytovanie Horský orol odporúča navštíviť aj ubytovací portál Ubytovanie na Slovensku

Kontakt

Horský orol

horskyorol@gmail.comTel.číslo:

+421 948 209 371

Info: Nie sme chata - Sme rodinný penzión, čiže v objekte sa nachádza majiteľ (prevádzkar, zodpovedná osoba). Izby sa nachádzajú na poschodí, bar sa nachádza na prízemí a po záverečnej sa uzamyká.

Ubytovanie je možná iba po telefonickej, e-mailovej rezervácii.

Ďakujeme.

Nástup na POBYT: po 15.00 hod do 21.00 hod - neskôr po dohode.

Odchod z POBYTU: do 10.00 hod

Pri skoršom príchode sa účtuje poplatok 2 eur/osoba za každú začatú hodinu.

Vyhľadávanie

© 2010 Všetky práva vyhradené.

Vytvorte si webové stránky zdarma!Webnode